29. Březen 2024     dnes má svátek: Taťána

20.06.2018

Nikol drůbež bude v pátek 22. června 2018, v době do 9.45 do 10.00 hod, před OÚ prodávat kuřice 22 týdnů různých barev, housata, káčata, krůty za 230,-/ks, brojlery a krmné směsi a vitamíny.

V sobotu 23. června se sbírá BIO odpad od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Ve dnech 23. a 24. června 2018 se uskuteční cyklistický závod FORCE - SPAC 2018. Trasa závodu v sobotu 23.je následující: start a cíl u palkovické sjezdovky, okruh vede obcemi Metylovice-Lhotka-Kozlovice-Myslík-Palkovice. Start od 14.00 do 14.15 hod. a jedou se 4 okruhy. V neděli 24. června vede trasa takto: start u palkovické sjezdovky v 10.00 až 10.15 hod. a dále 1 okruh obcemi Metylovice-Lhotka-Kozlovice-Myslík-Palkovice a další okruh obcimi Metylovice-Frýdlant n.O.-Pstruží s dojezdem na Ondřejníku. Závod se jede za plného silničního provozu, proto žádáme všechny občany, aby dbali zvýšení pozornosti při pohybu na celé trase závodu.

Ptačoroko a Tenisový klub Karlický zve na další Bluegrass Theatre Metylovice, a to v sobotu 30. června. V programu vystoupí Vrtáci, PEaPE, Zatúlaní, Red and White a Jumper Cables. Začátek je v 17 hod. v arálu za školou. Vstupné 115,- Kč a děti v doprovodu rodičů zdarma. Občerstvení je zajištěno.

Informujeme občany obce Metylovice, že dne 27. 6. 2018 po svozu odpadu bude zahájeno čipování všech popelnic a kontejnerů na směsný komunální odpad v obci. Všechny nádoby v systému obce, které slouží ke shromažďování směsných komunálních odpadů budou postupně označeny plastovým RFID čipem.Instalované čipy budou sloužit k identifikaci nádob a ke zpřesnění evidence svezených nádob.Žádáme tímto všechny občany, aby dne 27. 6. 2018 vystavili ke svozu a k označení (před plot, před branku svého rodinného domu) všechny popelnice používané ke sběru směsných komunálních odpadů, a to i ty nádoby, které jsou vystavovány pouze mimořádně nebo v zimním období, tak, aby je zaměstnanci společnosti Frýdecká skládka, a.s. mohli opatřit čipem. Zároveň žádáme občany o viditelné označení svých nádob číslem popisným (popisem, nálepkou, visačkou apod.).Jelikož je čipování nádob časově náročné a bude probíhat i v následujících dnech po svozu, žádáme občany, aby si neočipované nádoby neschovávali a nechali je přístupné do doby označení.Děkujeme za vstřícnost a spolupráci.