20. Duben 2024     dnes má svátek: Marcela

27.06.2018

Od úterý 26. do čtvrtka 28. června bude před sokolovnou čistírna peří. Tato bude v provozu od 9.00 do 16.00 hod. Čistírna, mimo jiné, nabízí i dovoz a odvoz peřin zdarma.

MUdr. Kajnarová oznamuje, že v pátek 29. června nebude ordinovat a ordinace bude uzavřena.

Farma Gazda Bohumín bude v pátek 29. června, v době do 13.10 hod., před OÚ prodávat nosné kuřice před snůškou, káčata, husokáčata mulard, housta, brojlerová kuřata, krmné směsi, vitamíny a doplňky pro drůbež.

V sobotu 30. června se sbírá BIO odpad od 10.00 do 12.00 hod. v areálu bývalého horního kravína.

Ptačoroko a Tenisový klub Karlický zve na další Bluegrass Theatre Metylovice, a to v sobotu 30. června. V programu vystoupí Vrtáci, PEaPE, Zatúlaní, Red and White a Jumper Cables. Začátek je v 17 hod. v arálu za školou. Vstupné 115,- Kč a děti v doprovodu rodičů zdarma. Občerstvení je zajištěno.

Na obecním úřadě je k náhlednutí návrh nového železničního jízdního řádu, který bude platit od prosince 2018 do prosince 2019. Své návrhy na změnu můžete podat na obecním úřadě v Metylovicích nejpozději do 13. července.

Informujeme občany obce Metylovice, že dne 27. 6. 2018 po svozu odpadu bylo zahájeno čipování všech popelnic a kontejnerů na směsný komunální odpad v obci. Všechny nádoby v systému obce, které slouží ke shromažďování směsných komunálních odpadů budou postupně označeny plastovým RFID čipem.Instalované čipy budou sloužit k identifikaci nádob a ke zpřesnění evidence svezených nádob.Žádáme tímto všechny občany, aby dne 27. 6. 2018 vystavili ke svozu a k označení (před plot, před branku svého rodinného domu) všechny popelnice používané ke sběru směsných komunálních odpadů, a to i ty nádoby, které jsou vystavovány pouze mimořádně nebo v zimním období, tak, aby je zaměstnanci společnosti Frýdecká skládka, a.s. mohli opatřit čipem. Zároveň žádáme občany o viditelné označení svých nádob číslem popisným (popisem, nálepkou, visačkou apod.).Jelikož je čipování nádob časově náročné a bude probíhat i v následujících dnech po svozu, žádáme občany, aby si neočipované nádoby neschovávali a nechali je přístupné do doby označení.Děkujeme za vstřícnost a spolupráci.